zofim.org.il
  
 


 
תמונה של השבט
מרכז ההכנה לטיולים דף הבית » מרכז ההדרכה הוירטואלי » מרכז ההכנה לטיולים » מאגר מידע לטיולים » פטריות

מאפייני הפריט
נושא הפריט: חי וצומח
אזור: הגליל העליון

דירוג הגולשים
הפעילות טרם דורגה על-ידי הגולשים
דרג/י את הפעילות

שימושי

שבילים רבים מתמלאים בחורף בפטריות, כמאמר הפתגם "כפטריות אחרי הגשם...". רוב הפטריות שאנו רואים הן פטריות כובע, והן מהוות חלק קטן מתוך עולם גדול ומגוון של פטריות. למעשה אנו חיים בעולם מלא פטריות, מבלי שנרגיש, אפילו על גופנו ובתוך מזוננו (כל מי שאוכל לחם, אוכל למעשה תוצר תסיסה של שמרים, שהם פטריות...). ננסה לעמוד כאן על מקצת מתכונותיהן וייחודן של הפטריות.

ישנו ויכוח לגבי מקומן של הפטריות בעולם הצומח: יש המשייכים אותן לצמחי יצע (מלשון מצע) פרימיטיביים יחד עם אצות, טחבים ושרכים, ויש שטוענים כי הפטריות אינן קשורות לצמחים מבחינת קשר אבולוציוני, ושהן התפתחו בנפרד, ולכן הן מהוות ממלכה נפרדת מממלכת הצמחים. הסיבות לטענה זו הן שונות, נציין שתיים מהן:

  1. הפטריות הן חסרות כלורופיל - פיגמנט ירוק, שבאמצעותו מבצעים צמחים את הפוטוסינתזה (עיבוד אנרגית אור למזון).
  2. דופן התא של צמחים עשויה מתאית, ואילו דופן התא של פטריות עשויה מחומר הנקרא כיטין, שמצוי גם בחרקים.

אם כן, הפטריות חסרות יכולת לייצר לעצמן מזון כפי שעושים כל הצמחים הירוקים. ממה הן ניזונות? הפטריות מתחלקות לשלוש קבוצות על פי אופן ההזנה שלהן:

  1. פטריות רקב: ניזונות מפגרי בעלי חיים או צמחים שנרקבים. יש ביניהן פטריות "מועילות" בעלות תפקיד בפירוק חומרים אורגניים ומחזורם לשימוש חוזר, ויש ביניהן פטריות שייחשבו על ידינו כ"גורמות נזקים"- כאלה התוקפות נייר, בדים ועוד.
  2. פטריות טפיליות: כשמן כן הן - הן ניזונות מבעלי חיים או צמחים אחרים על ידי טפילות. פטריות טפילות גורמות נזקים בחקלאות, כיון שהן מחלישות ומתישות את הצמחים.
  3. פטריות משתפות פעולה: חיות בשיתוף עם צמחים אחרים במעין יחסי "תן וקח". פטריות רבות חיות בשותפות עם צמחים כשהן מצויות על שורשיהם ומעניקות להם מלחים ומים בתמורה לתרכובות אורגניות. אחת מפטריות הכובע הנפוצה בישראל- אורנית - חיה בשיתוף פעולה שכזה עם עץ האורן.

המבנה של הפטריות ייחודי - רוב הפטריות בנויות מחוטים דקים, שקרויים קורים, שאנו איננו יכולים לראות בעין בלתי מזוינת (מבלי מיקרוסקופ). הקורים יוצרים מבנה שנקרא "תפטיר". שילוב מסוים של קורים יוצר צורות שונות כמו רגל וכובע בפטריות הכובע. (השמרים הינם דוגמא לפטריות שאינן עשויות קורים). תאי הפטריה מפרישים חומרים למצע שעליו הם חיים, מפרקים ממנו חומרים ומשתמשים בהם לבניה של חומרים אחרים. זהו למעשה אופן ההזנה של הפטריות. הפטריות מתרבות באמצעות גופי-רבייה קטנטנים שקרויים "נבגים". הנבגים נראים בעזרת מיקרוסקופ בלבד.

פטריות הכובע הן בעיקר אלו שמושכות את בני האדם, כנראה בשל גודלן, יופיין ושימושיותן למאכל (וכמובן גם בשל היותם בית לדרדסים). בין פטריות הכובע יש מינים רעילים ויש מינים שטובים למאכל. החלק שאנו מלקטים בפטריות (זה שנראה מעל פני האדמה) הוא למעשה גוף רבייה, והוא מורכב מרגל ומכובע. התפטיר העשוי מקורי הפטריה נמצא בקרקע, ונשאר בה כשאנו קוטפים פטריה. התפטיר למעשה נמצא בקרקע או במצע שבו הוא יושב במשך כל השנה.

הפטריות מתרבות באמצעות הנבגים המצויים בתחתית הכובע. בכל פטריה יש מליוני נבגים. ישנן פטריות בהן ניתן לראות את הנבגים מתפזרים- הדבר נראה כמו ענן של אבק, ואכן רוב הנבגים נפוצים באמצעות הרוח.

אגדות וסיפורים רבים נקשרו סביב הפטריות והדרך להבדיל בין פטריות מאכל לפטריות רעליות. היו אגדות שטענו שפטריות בעלות צבעים חזקים הן רעליות, היו אגדות אחרות שטענו שלכל פטריה רעלית יש טבעת סביב הרגל. היו שטענו שהסימן המבחין הוא שפטריות רעליות יגרמו לכף כסף להשחיר במגע איתן, והיו שטענו שאם בעל חיים אכל מפטריה כלשהי ולא ניזוק הרי שהיא טובה גם למאכל אדם. כל אלו הם אגדות. אין כלל המבחין בין פטריות רעליות לפטריות מאכל, והדרך היחידה היא להכיר היטב את הפטריה לפני שמכניסים לפה... ישנן פטריות רעל ופטריות מאכל המשתייכות לאותה משפחה, ונראות כמעט זהות. אין לאכול פטריות שנקטפו בשדה ללא הגדרה וללא ידע מתאים וניסיון.

אולי לשם ההמחשה של הסיכון שבאכילת פטריות לא מזוהות, נביא כאן מספר דוגמאות להשפעותיהן של פטריות שכאלו:

  • בארץ ידועים מספר מקרי מוות בעקבות אכילת הפטריה אמנית האביב. פטריה זו גדלה בארץ וקרובתה אמנית המוות היא רעילה גם כן. פטריות אלו הורסות את תאי הגוף של האוכל אותן ומשפיעות על מערכת העצבים. השפעתן הרעה מתרחשת כחצי יום לאחר האכילה, והטיפול המקובל של שטיפת קיבה אינו מסייע בעיכוב הרעל שבה.
  • ישנן פטריות רעל רבות נוספות - חלקן גורמות לכאבים, שלשולים, הקאות, סחרחורות והזיות.

לעומת המסוכן והרעיל שבפטריות הרעילות, נספר שפטריות המאכל הינן בעלות ערך מזוני רב, בריאות ודלות בקלוריות. פטריות המאכל מכילות ויטמינים B,C,D ו- A, ברזל, סידן ועוד. התקופה המתאימה לליקוט או לחיפוש פטריות הינה מראשית הגשמים ועד חודש ינואר.

נחזור ונמליץ כאן שלא לקטוף פטריות מבלי היכרות וידע מוסמכים ומהימנים. לרוצים להרחיב ידיעותיהם מומלץ להיעזר במגדירי פטריות, ולאמת את ההגדרה עם אדם מומחה בתחום.


 עיצוב גרפי: ASD interactive   תיכנות וניהול הפרוייקט: עילי אבניכיתבו לנוכניסת מנהלים
התאמת האתר לגולשים בעלי צרכים מיוחדים