zofim.org.il
  
 


 
אגף חינוך
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אגף חינוך » ארכיון הכתבות » כתבה: דניאל פומרנץ ז''ל

תמונת מגזין דניאל פומרנץ ז''ל פורסם על ידי תנועת הצופים
בתאריך 25/7/2014
בכתבה זו צפו 7202 גולשים

תנועת הצופים אבלה על נפילתם בקרב של בוגריה במסגרת מבצע "צוק איתן"
ומשתתפת באבלן הכבד של המשפחות.

סמ"ר דניאל פומרנץ ז"ל
בוגר שבט אפעל, הנהגת רמת גן
נפל בקרב ברצועת עזה ב20.7.14
בן 21 במותו.

-יהי זכרו ברוך-

 

דברי הספד וזיכרון

דניאל אחינו היקר,

כ"כ קשה לעכל את הבשורה הנוראית שאתה כבר לא איתנו. כמה עצוב זה... אנחנו הרווחנו ילדות שלמה איתך לגמרי במזל: היינו באותה שכבה למרות שנולדת ב-93 וכמעט כולנו ב-94. זו חברות של שנים שלוותה באינספור חוויות משותפות... ביסודי, בתיכון, בצופים, בשכונה, בכפר, בטיולים ובבילויים. אף פעם לא היה אפשר לשבת לידך בלי שיהיה מצחיק או שתספר את הסיפורים שלך, שהיית כזה אלוף בלספר אותם. בכל שיחה ומפגש היה ברור שכדאי להיות לידך כי בטוח יהיה מעניין. תמיד היית סוחף את תשומת הלב כולנו.

לרבים מאיתנו היית הרבה יותר אח גדול מאשר חבר. וזה לא בגלל שנולדת קודם, אלא כי ידענו שתמיד אפשר לסמוך עליך שתהיה שם כשצריך בנאמנות מוחלטת. כמו שאנחנו בטוחים שהחברים שנסעו איתך למשימה הרגישו לגביך. כמות האנשים שבאו לכאן היום היא העדות הטובה ביותר ליכולת המדהימה שלך להתחבר בקלות ולהעניק לסובבים אותך תחושת ביטחון וחברות אמיתית. זה היה הקסם שלך, שהגיע עם המון אנרגיות, כריזמה וחיוך של ילד יפה. מאז שאנחנו קטנים תמיד דיברת בגאווה על החלום שלך להיות לוחם בגולני. ואתה, תותח שכמותך – הצלחת להגשים את המשאלה הזאת. וזה לא מפתיע את מי שמכיר אותך, כי היית פייטר אמיתי שלא מוותר לעצמו גם כשקשה.
בתקופה האחרונה, מאז שהתגייסת, נהנינו לראות את הילד שבך מתבגר והופך לאחראי ומחושב. קיבלת על עצמך את התפקיד שהכי טבעי לך – להוביל אחריך אנשים, ואין לנו ספק שמילאת אותו בנחישות ובראבק האופייני לך. דניאל, אנחנו גאים בך ובדרך שעשית ואוהבים המון. אתה תחסר לנו מאוד. הזיכרונות ממך לנצח ימשיכו להעלות לנו חיוך ודמעות באותו הזמן. לא נשכח לעולם אותך ואת שמחת החיים שלך. נוח על משכבך בשלום. שלך, באינסוף געגועים,
-החברים מאפעל-

הלב שלי קרוע. פשוט כך, קרוע.

פותחת את הקופסא "צופים" שמונחת מעל ארון הספרים, מוציאה את המחברות והקלסרים של שכבת משגב, הם מונחים בראש הערימה, עוד אין עליהם אבק, ונזכרת, נזכרת שדניאל היה חניך צבעוני, קשוח, מצחיק, שובב, אמיתי, עשה לי בית ספר, נזכרת איך בקושי רב הצלחתי לחדור ללבו ולנשמתו, אבל זה לא משנה כי אני זכיתי בהכרות עם ילד מופלא ששיקף לי לא מעט את עצמי..

הלב שלי קרוע. לא מצליחה לעכל את כל מה שקורה סביבי, לא מצליחה להרים את הראש, למרות שאני יודעת שאין ברירה, דניאל לא יחזור וגם לא החיילים והמפקדים שנהרגו בימים האחרונים. פשוט לא מצליחה.

הלב שלי קרוע. הילדים שלי בוכים, מפורקים והמומים. ואין לי מה להגיד, ואין לי איך לנחם אותם. כנראה שנותר לי רק לכאוב את הכאב יחד איתם.

טל צוברי - מדריכת שכבה שבט אפעל.

באת אלי ואמרת לי: ״אני פומרנץ, אין לי תפקיד רשמי בשבט, אבל אני אחראי שיהיה פה שמח. אתה לא תראה אותי הרבה, אבל כשאהיה פה אעשה הרבה רעש ובלאגן שלכולם יהיה כיף.״ 
הסתכלתי על גיא ושאלתי אותו: ״מה הוא רוצה ממני?״ גיא אמר שזה פומרנץ- תתרגל!
במשך חודש שלם היית מתגנב בלילות ופורס בד ענק בגודל של שלט חוצות- יצרתם יצירת מופת. 
6 שעות עמדתי והסתכלתי עליך, ב 40 מעלות חום ביער עופר תולה את השלט הזה.
נעמדת על סולם, אוברול כתום, פנים צבועות ובמשך דקה שלמה, 350 ילדים מגילאי 8-18 הסתכלו עליך בהערצה, קפצו והוציאו את הגרון כשאתה מנצח על המקהלה. היו לנו שעות של שיחות על ״הדקת מורל״. כשזה נגמר רצת אלי בהתלהבות, בלי אוויר. אמרתי לך- ״אני גאה בך, זה היה מדהים!״
דיברנו הרבה על שירות צבאי משמעותי. הלכת לאן שהתכוונתי אבל לא הלכת לאן שהתכוונתי. 
התקשרתי ליעלי להגיד לה מזל טוב ליומהולדת. היא אמרה ששמועות רצות שאתה היית בין ההרוגים. בראש שלי רץ החיוך שלך, האנרגיות שלך, לא מסכים להאמין. זה לא היה הייעוד שלך בחיים- לא בשביל זה באת לעולם. כולם מיוחדים, כולם יפים, כולם מצחיקים- אבל אתה יותר. בבקשה תפסיקו עם המלחמות האלה. בבקשה תפסיקו לקחת לנו ילדים כמוך. 
אני מבטיח לא לשכוח אותך, מבטיח לחשוב עליך ומבטיח לזכור את הילד המיוחד שהיית. 
אתה עולה על הסולם שוב, הפעם, גבוה לשמיים, עם צבעי הסוואה על הפנים, מדים במקום חאקי. כשזה ייגמר- תרוץ אלי! הפעם אני אחבק אותך ולא אשחרר, אסתכל לך בעיניים ואגיד לך שאני גאה בך. 
אוהב אותך אחי.

-אורי חומש, מרכז שבט אפעל-

תנועת הצופים משתתפת בצער משפחת פומרנץ
ומקווה שלא ידעו עוד צער

אלו המעוניינים לשלוח הספדים ודברי זיכרון נוספים על דניאל פומרנץ ז"ל שיתפרסמו בעמוד זה  מוזמנים לשלוח ל webmaster@zofim.org.il

 להדלקת נר זיכרון עבור הנופלים לחצו כאן

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה