zofim.org.il
  
 


 
מחלקת הגשמה
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת הגשמה » ארכיון הכתבות » כתבה: נאום הורים - טקס סיום ש"ש

תמונת מגזין נאום הורים - טקס סיום ש"ש פורסם על ידי אילן פרץ
בתאריך 8/6/2014
בכתבה זו צפו 2773 גולשים

כבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ורעייתו הגברת שרה נתניהו, יושב ראש תנועת הצופים מר אלי בן-יוסף, מזכ"ל תנועות הנוער מר נפתלי דרעי, ראש מנהל חברה ונוער מר ארז אשל, ראש יחידת הנח"ל והמכינות הקדם צבאיות- הגב' חביבה סולומון, חברי הדרג המתנדב ומטה התנועה, צוותי הנהגות, הורים ואורחים יקרים ואחרונים אך יקרים מכל השינשינים.

                      

ערב טוב לכולם,

   כשרועי ורעות הודיעו לנו כי הם החליטו לדחות את שרותם הצבאי ולצאת לשנת שרות, אנו כהורים חשנו תחושת סיפוק וגאווה עצומה, כמו כלל ההורים, אני מאמין.

כהורה, לאורך השנים אתה מחנך, מקנה ערכים, נותן דוגמה אישית, מזהיר מהסכנות העורבות בחוץ בדמות: אלימות, אלכוהול, סמים ועוד'... והכל מתוך תקווה להקנות לילדיך את ארגז הכלים להתמודדות כאדם בוגר.

ההחלטה, היא אבן דרך חשובה לילדים, אך לא פחות חשובה לנו כהורים.

כשאתה רואה את ילדיך מוותרים על חדרם האישי, הבית החם עם המקרר המלא , עוברים לחיות בקומונה עם עוד חמישה, שישה שינשינים נוספים, עם תקציב של 18 ש"ח ליום, ומחליטים, לצאת, לתרום ולקחת אחריות חברתית, אתה אומר לעצמך, במידה רבה של סיפוק : הצלחתי .

                            
אני חייב להודות שלא הערכנו כהורים, עד כמה שנת השרות תשפיע על כלל המשפחה ועלינו אישית.

ראשית, ביום אחד עוזבים את הקן המשפחתי שני ילדים יחדיו והקן פשוט מתרוקן... יתרה מכך, לוח הזמנים שלנו הותאם ללוח הזמנים של הקומונות. ביום שישי עולים לירושליים לקומונה של רועי וביום שבת מצפינים לטירת הכרמל, לקומונה של רעות.

כמובן שכל נסיעה כזו דורשת נוהל קרב ארוך, להכנת תבשילים, כדי להשלים את מנת החלבונים הנדרשת לילדים.

בסופת השלגים האחרונה שפקדה את ארצנו , התקשרתי לבדוק עם רועי , כיצד הם מתמודדים עם המצור שנכפה על ירושלים. רועי ענה לי בבטחון רב:" אבא אל תדאג, יש לנו הרבה פתיתים.."

כמובן שנועה דאגה מאוד ושלחה אותי לפרוץ את הדרך לירושלים על מנת להעביר הספקה לקומונה הנצורה...

לאחרונה אירחנו את הקומונה של רעות מטירת הכרמל בביתינו לסמינר בן ארבעה ימים. הייתה זו חויה מעצימה לראות את המשמעת העצמית , ניהול לוח הזמנים והפעילות, אך בעיקר מערכיותם כאנשים צעירים. 

אך ההשפעה המהותית יותר היתה בכך שאתה רואה את ילדיך גדלים, מתעצבים כאנשים בוגרים, מובילים, יוזמים, לוקחים אחריות ובעיקר עושים כדי לתרום ולהשפיע, אם זה בפעילות עם ניצולי שואה, אם בפעילותם בבתי הספר ובמרכזי הנוער למיניהם וכול זאת בנוסף לפעילותם המרכזית בצופים.

שינשינים יקרים, אתם הסמן הימני ואש התמיד של החברה הישראלית, אתם אינכם אדישים לחלש ולנזקק, אתם אינכם מבדילים בין עשיר לעני, בין מרכז ופריפריה, בין עדה, צבע, עור או מין. אתם פועלים בפעילותכם היום יומית לגשר על הפערים, לתת הזדמניות , לחנך את הדורות הבאים וכול זאת לחוזקה וחוסנה של החברה הישראלית.

אלברט אנשטיין אמר: " מטרת החינוך צריכה להיות : אנשים המצטיינים בעצמאות, במחשבה ובמעשה ועם זאת רואים בשרות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית".

שינשינים, אתם המצטיינים , אתם העושים ואתם התורמים ועל כך ערכתי הרבה.

ברצוני לומר לכם שבפעילותכם ההתנדבותית ,  גם אתם נתרמתם.  בשנה זו המשכתם לגבש את זהותכם האישית והערכית, חיזקתם ערכים של אחריות, רעות, יוזמה ואהבת הארץ. כמו כן המשכתם לפתח את יכולת הניהול והמנהיגות של כל אחד ואחד מכם.

אין לי ספק שהעשרתם מאוד את ארגז הכלים שלכם לעתיד לבוא כחיילים ואזרחים במדינת ישראל.

כאחד שסיים 28 שנות שרות בצה"ל ומתוך הכרות עם אוכלסית השינשינים המתגייסת, אין לי ספק שכל היושבים פה יבצעו שרות משמעותי בצבא ויתפתחו בתפקידי הפיקוד והקצונה ובכך יתרמו לבטחונה של המדינה.

ברצוני להודות לכל אחד ואחד מכם ולאחל לכם הצלחה בהמשך הדרך. בעיקר שתמשיכו להשפיע.

לסיום, ברצוני להודות לתנועת הצופים ולכל העוסקים במלאכה על פעילותכם רבת השנים לחיזוק הערכים ופיתוח המנהיגות בקרב בני הנוער ובכך לחזק את חוסנה של מדינת ישראל.

תודה

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה