zofim.org.il
  
 


 
מחלקת הגשמה
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת הגשמה » ארכיון הכתבות » כתבה: פרויקטים מצטיינים - ש"ש

תמונת מגזין פרויקטים מצטיינים - ש"ש פורסם על ידי מחלקת הגשמה
בתאריך 5/6/2014
בכתבה זו צפו 3264 גולשים

 פרויקטים מצטיינים - טקס סיום שנת שירות ונח"ל תשע"ד

1.      פרויקטים מצטיינים - יוזמות חדשות בקהילה -

-          קומונת בית אליעזר - פתיחת מועדונית בשותפות המתנ"ס:

-          נציגת הקומונה - שרי רביד

במסגרת פרויקט "זזים" פתחו הש"שנים מועדונית לכיתות א'-ו' בשכונה. המועדונית קמה ביוזמת הקומונה ומתנהלת בשותפות עם המתנ"ס. המועדונית פתוחה פעמיים בשבוע ללא עלות ולמעשה מייצרת פעילות רציפה מימים ב'-ה' וכיום גם השכב"ג עוזר בהפעלת המועדונית במסגרת המועדונית פעלה קייטנת פסח לכלל ילדי השכונה בעלות סמלית.


 

-          קומונת קריית שמונה - פתיחת פעילות בשכונת אשכול:

-          נציגת הקומונה - אור סומך

הקומונה זיהתה צורך בפעילות רלוונטית ואטרקטיבית לילדים קטנים בשכונה בעקבות פעילות מוצלחת בסוכות, ופתחה עבורם שני ימי פעילות בשבוע. בהמשך הצליחו להשיג מקלט גדול שישמש לפעילות ילדים ומוער בשכונה, צבעו אותו יחד עם הילדים והפכו אותו ממש לבית. לפעילות מגיעים 50 ילדים לסירוגין, וכן התקיימו בשכונה קייטנות בחנוכה ובפסח. בנוסף, מתקיימת בשכונה פעילות גם לנערים מח'- יא', שמגיעים פעמיים בשבוע למקלט, ועוברים פעילויות חינוכיות-ערכיות. הנערים יצאו למחנה קיץ עם השבט.

 

-          קומונת תמורה בבית שמש – חידוש הפעילות בשבט שורק בעיר:

-          נציגי הקומונה - שי אור וינון אהרוני

כבר שנים רבות שאין פעילות של תנועת נוער חילונית בעיר בית שמש. במסגרת העשייה של קומונת תמורה בעיר נרתמו חבריה למענה על הצורך בהקמה מחודשת של שבט "שורק" שפעל בעבר. הש"ש לקחו על עצמם את תפקידי ההדרכה והרישגו"ד ובחודשים האחרונים גם מרכזים את השבט. במסגרת הפעילות הם יוצרים קשרים נוספים בעיר, משלבים אוכלוסייה של עולים ומוציאים את מפעלי השבט.

עשיית הש"ש ממוקדת בגיוס ושימור חניכים - בשבט כיום 6 חניכות ט' המודרכות ע"י הש"ש שעוברות קורס הדרכה על מנת שתמשיך להיות פעילות של תנועת נוער בעיר.

 

2.      פרויקטים מצטיינים - פעילות צופים בפנימייה -

-          קומונת הדסה נעורים

-          נציגי הקומונה - מיכל קורן, פלג אסולין ושיר בית ינאי

השנה לראשונה פועלת קבוצת צופים בכפר הנוער הדסה נעורים, שמונה 10 חניכים מכיתה ט׳ עד י׳ב. הקומונה מעבירה 2 פעולות בשבוע. החניכים יצאו לטיול ים אל ים, השתלבו עם ילדי ההנהגה ועברו פעילויות צופיות. בסוף הטיול התקיים טקס בו החניכים קיבלו חאקי ועניבות. החניכים בקבוצה יצאו למחנה יחד עם שבט בהנהגת שרון צפון.

 

-          קומונת נחלת יהודה - פעילות משותפת עם שבט יעד:

-          נציגי הקומונה - רוני צור ומיכל רקובר

במסגרת הפעילות של הקומונה בפנימיית נחלת יהודה, 15 חניכים מהפנימיה מגיעים לפעילות משותפת עם שבט יעד שבראשון לציון. החניכים בכיתות ז-ט, מגיעים לפעילות כבר חצי שנה, והקומונה בימים אלו עושה מאמצים להוציא את החניכים למחנה הקיץ עם ההנהגה ומבססת את הפעילות להמשכיות בשנים הבאות.

 

3.      פרויקט מצטיין - שילוב עולים בפעילות -

-          קומונת קריית גת:

-          נציגות הקומונה - אוראל דמתי ונטע כהן

קומונת קריית גת פועלת במסגרת מרכז הקליטה ביישוב ולראשונה משלבת בשבט, 2 קבוצות שלוקחות חלק בפעילות השוטפת, בסה"כ כ-30 ילדים שהשתלבו בפעילות השבטית, שמגיעים על חאקי מלא לפעילויות וגם לאחר עזיבת מרכז הקליטה ממשיכים להגיע לפעילות בשבט הצופים.

4.      פרויקטים מצטיינים - קבוצות צופים בקהילה -

-          קומונת הדר בחיפה:

-          נציגת הקומונה - דנה לוטטי

-          קומונת קריית מנחם בירושלים:

-          נציג הקומונה - עדן מואיסיס

קומונות הדר בחיפה וקריית מנחם בירושלים, מפעילות קבוצות כדורגל בשיתוף פעולה עם עמותת "שער שוויון" שמפעילה קבוצות כדורגל. הקבוצות נפגשות פעמיים-שלוש בשבוע, ומשתלבות בפעילות השוטפת של השבט, והילדים זוכים לעסוק במה שהם אוהבים, ונפגשים עם דמויות חינוכיות משמעותיות ועם חניכים בשבט. בשבט משוטטים בהדר, בעקבות הקמת הקבוצה נכנס השנה תפקיד חדש בשכב"ג - מכ"צ = מדריך כדורגל צעיר, ובשבט רכסים בקריית מנחם, קבוצת הכדורגל הפעילה תחנה בפורימון והצטרפה לטיול פסח השבטי.

 

5.      פרויקטים מצטיינים - התנדבות עם ניצולי שואה -

-          קומונת גינות שומרון:

-          נציגי הקומונה - עומרי אשר ונועם הירש

קומונת גינות שומרון, יזמה קשר עם מועצת היישוב בבקשה לסייע לניצולי שואה שחיים ביישוב. כל חבר קומונה, התחבר לניצול או ניצולת שואה לפעילויות מגוונות, שכוללות שיחות ובילוי זמן משותף, וכן תיעוד של הסיפור האישי של הניצולים. ביום השואה, הקומונה הרימה בשיתוף עם המתנ"ס את טקס יום השואה היישובי, ולאחר חקירת הסיפורים האישיים, הם הועלו כהצגה על במת הטקס, הניצולים קיבלו פרחים והתרגשו מאוד. בעקבות המפגש המשותף, נוצרו קשרים אישיים חזקים בין חברי הקומונה לניצולים. 

 

-        קומונת רעים בהנהגה בירושלים:

-          נציגת הקומונה - נועה מנלה

חברי קומונת רעים בהנהגה בירושלים לוקחים חלק בפרויקט תיעוד של ניצולי שואה, במסגרת פרויקט של עמותת "עמך". במסגרת הפרוייקט, נפגשים אחת לשבוע עם ניצולי שואה שגרים בירושלים, מתעדים את סיפוריהם ומארחים להם חברה. מתוך המפגשים נוצרו קשרים חזקים וחברות בין הש"שים לניצולים.

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה