zofim.org.il
  
 


 
שבט ארבל
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט ארבל » כתבה: משפחה אחת גדולה

תמונת מגזין משפחה אחת גדולה פורסם על ידי הנהלת האתר
בתאריך 19/11/2013
בכתבה זו צפו 4326 גולשים
נכתב במקור על-ידי אסתי חכמי

 קוראים לי אסתי חכמי, אני מדריכת ו' שישיסטית משבט ארבל שנמצא במזרח ראשון לציון. זה אולי ישמע מעט נדוש, אבל השבט שלי הוא לא רגיל, לא כמו שאר שבטי התנועה, השבט שלי הוקם לפני שנה על ידי 4 חברי שנת שירות מחיפה – קומונה א' . השבט התחיל כשבט מאוד קטן שמנה רק חניכים מכיתות ז'-ח' , קטן ומשפחתי וכך לקראת סוף השנה לקורס המסכם יצאו 12 פנתרים ולמחנה הקיץ כ 30 פנתרים מלאי גאווה שפעם הראשונה בתולדות השבט הצעיר שלנו הקימו מחנה שלא מבייש אף שבט, היינו גאים בעצמנו מאוד. באותו המחנה חבריי לגדוד סיני והגדוד שמתחתינו גדוד מירון עברנו הבטחה מאוד מרגשת בה הצבנו לעצמנו בתור שכב"ג עתידי, השכב"ג הראשון!  

עברו חודשים, התחלפה קומונה, התחלקנו לצוותי הדרכה ופעילים ויצאנו למשימה – להגדיל את מספר החניכים ולבסס את השבט ברחבי השכונות הקרובות , וזה הצליח ! בעזרת עבודה קשה של קומונה א' קומונה ב' וכמובן צוותי ההדרכה משבט קטן ושקט שילשנו את מספרנו לכמעט 100 פנתרים ופנתרות, והיד עוד נטויה! ולמרות זאת, לא השתנה הרבה, נשארנו אותה משפחה אוהבת שמעט התרחבה. אצלנו בשבט, כולם מכירים את כולם, כולם חולקים אותם חוויות, כולם תומכים אחד בשני, פשוט משפחה אמיתית, ותאמינו לי שאין יותר כיף מלראות את זה בעיניים, השבט מקרב בין חניכים שאף פעם לא דיברו, כולם חברים. הגדודים יצאו לטיולי פתי"ק ופתי"ש שכבת הקורס הכינה לנו טקס מרגש במיוחד עם כתובת האש "שבט חדש נולד", זה היה טקס מאוד מרגש, הייתה בו חלוקת עניבות לגדודים השונים, השכב"ג קיבל עניבות רקומות עם שם השבט וסמל התנועה וגם הקומונה שלנו התחדשה בעניבות חדשות, כולם היו שמחים ומרוצים. פעם הראשונה שחניכי השבט החדשים נכחו בטקס, שרו מורלים שבטיים בקולי קולות, עמדו בהמנונים וצפו בהתלהבות בכותבת האש, חוויה ייחודית לאחר טיול ראשון כחלק מהצופים. 

אני באופן אישי הצטרפתי לשבט רק לקראת סוף כיתה ט'. אני ורוב חבריי לגדוד יצאנו לקורס מסכם ולמחנה הראשון שלנו רק אחריי חודשיים בלבד בתנועה, זה הרגיש מאוד מוזר להיות בין ילדים שמכיתה ד' חיים ונושמים צופים אבל אנחנו היינו לא פחות מהם וחברתי לגדוד אף זכתה בתואר החניכה המצטיינת של הגדוד שלה, דבר שמאוד ריגש את כולנו והציף אותנו גאווה. 

היום, שכב"ג של כ25 מדריכים ופעילים עומדים לצאת לחנוכה דרום ולספארי צופיות, פעם ראשונה שבמפעלים אלו תהיה נציגות לשבט ארבל, "החבר'ה החדשים בהנהגה שלנו".    

שבט חדש זאת חוויה אחרת, זאת התרגשות אחרת, לראות איך בפעם הראשונה מונף דגל סגול לבן במסדר הנהגתי זה רגע מיוחד, לא משהו שכולם זוכים לחוות. יש משהו כל כך קסום בלראות איך השבט שנכנסת אליו לפני כמה חודשים ונכנס לך ללב בשניות הופך לאימפריה סגולה שלא מביישת אף שבט שקיים שנים.

לסיכום אני רוצה לצאת בקריאה אישית לבני הנוער תלמידי החטיבות והתיכונים – זה עוד לא מאוחר! גם בגיל "מאוחר יחסית" כל אחד יכול להצטרף למשפחה שנקראת שבט, ובתור אחת שעשתה זו שנייה לפני כיתה י' אני לא מתחרטת לשנייה! 

אני רוצה להודות לכל מי שגרם לחלום הזה שנקרא שבט ארבל להתגשם, בזכות ההגשמה הזאת השתנו חיי 100 ילדים וישתנו עוד הרבה יותר עם השנים. תודה לקומונה א' שהוציאה לפועל את השבט בשנה הראשונה והקשה ביותר, תודה לקומונה ב' שעוזרת ותומכת ובזכותה השבט שלנו לא היה מגיע לאן שהוא הגיע וכמובן לצוות ההנהגה שעוזר בכל דבר.

                     

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה