zofim.org.il
  
 


 
שבט אופק
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט אופק » כתבה: מחנה שכב"ג 2007

תמונת מגזין מחנה שכב"ג 2007 פורסם על ידי עידן
בתאריך 23/2/2007
בכתבה זו צפו 5782 גולשים

מחנה שכב"ג הינו אירוע השיא של השנה מבחינת השכב"ג. ההכנות נמשכות חודש ימים, התוצאות נראות בשלושה ימים של פעילות, וההצלחות (במידה ויש) מהדהדות במשך יתרת השנה. אני אקדים את המאוחר ואכתוב שכזה הד מזמן  לא היה בשבט אופק!

למחנה קדמו הכנות מרובות - ועדות, יום עבודה שכב"ג, לימוד מוראלים חדשים, 6 שעות טיסה ללוס אנג'לס ועוד שעתיים וחצי נסיעה מהשדה תעופה למחנה עצמו. כבר באוטובוס התחלנו לחמם את הגרון ולעשות מוראלים. אני שמח לכתוב ששבט חרמון (טורונטו) ומטר (סיאטל) זכו לחוויה אותה עוד ישמעו רבות ולמדו כמה מוראלים חדשים ככה על חשבון הבית.

למחנה יצאנו משלחת של 20 אופקיסטים - 14 שכב"ג, 5 קורס ט' ואחד מרכז בוגר. אומנם משלחת מכובדת אבל לא בין הגדולות. אני מוצא לנכון לציין עובדה זו מכיוון שהצלחנו להוכיח יומם וליל שזאת לא הכמות אלא האיכות, יתרה מזאת - הוכחנו שהשנה שבט אופק זה כמות איכותית! אין שבט שלא גברנו עליו במוראל ואין שכבג"יסט בהנהגת צבר שלא יודע עכשיו מי זה ומה זה שבט אופק.

המכונה הכחולה הייתה משומנת וישר עם ההגעה פצחנו במוראל כדי להציב בהנהגה רף גבוה. העייפות הכריעה אותנו מוקדם והתקפלנו לישון לא לפני שתכננו בקפידה איך צובעים את ההנהגה בכחול למחרת.

למסדר הופענו ראשונים כמובן (עמידה בזמנים), עם שיער צבוע בכחול וגלימות אופקמן על הגב. אין עוררין ואין ספק שהגלימות הבולטות גנבו את ההצגה! אחרי שההנהגה יצאה מהשוק פצחנו במוראל והנפנו את השלט שהכנו - "שבט אופק צובע את ההנהגה בכחול". שכחתי לציין את החצוצרות, פונפונים, צבע פנים כחול, והנשק הסודי - המון המון המון גאוות שבט!! ויש להודות שבאמת במה יש להתגאות השנה. כל אחד מחברי השכב"ג חש את כובד האחריות של לייצג את השבט וכל אחד יודע את גודל תרומתו להצלחות שנרשמו השנה - אז למה לא להראות את זה לכל ההנהגה?!

ערב יום שבת היה אירוע השיא ההנהגתי - ערב צבבה. בערב זה כל שבט מציג שיר וריקוד ומתחרה על הכבוד שבלזכות מול יתר השבטים. אומנם לא זכינו אבל העלנו הופעה ראויה והכי חשוב - נהננו מכל רגע! אם תכנסו ללינק תוכלו לצפות בהופעה שלנו ולהגיב:

 http://www.youtube.com/watch?v=4chHT4G7ROU

גם למדנו וחווינו הרבה - פעולות בשכבות גיל, פעולות שבטיות, פעולה עם שבט המפרץ מסן פרנסיסקו ושבט ערבה מניו ג'רזי, אוניברסיטה צופית וסדנאות העשרה לבעלי תפקידים ועוד ועוד. קיצור ים של חוויות וכיף.

בתור מרכז התגאתי כל פעם מחדש לקבל משובים חיוביים ומחמאות על החברה שלנו. לא שזה חדש לי, אבל תמיד כיף לשמוע שגם אחרים נהנים מחברה איכותיים שיש אצלנו בשבט. השכב"ג עזר לאחרים, עודד, לקח חלק פעיל בפעילויות, יזם וגילה מנהיגות רבה והכי חשוב בגרות וכבוד לשבטים האחרים. זה באמת לא מובן מאליו ואני מודה ומוכיר הערכה לכל אחד ואחת. מחמאות הגיעו לאוזניי גם מאלו שהדריכו את החמישיסטים (חניכי קורס ט') ואני יכול רק להתגאות שתהיה לנו המשכיות והרמה הגבוהה של השבט תישמר (ומי מאלו שחוזרים לארץ אזי השבטים שלהם רק מרוויחים)

אך לכל דבר טוב יש גם סוף. את השעתיים נסיעה לשדה התעופה ואת שש שעות הטיסה בילינו בהשלמת שעות שינה ומחשבות על איך צובעים את מחנה הקיץ בכחול ומראים להנהגה שזה לא רק השכב"ג של שבט אופק שיודע לצבוע בכחול, אלא גם החניכים.

הנה סרטון קצר המסכם את חווית המחנה:

http://www.youtube.com/watch?v=A3cK3snabog

אשמח אם תגיבו לכתבה ותקחו כבר עכשיו חלק פעיל באתר.

גאה להיות חלק משבט אופק,

עידן

נ.ב. ניתן לצפות בתמונות מהמחנה בעמוד התמונות של השבט (ממקום בדף הראשי)

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 4 תגובות | הוספת תגובה


1. מחנה שכבג + ק-ו-ר-ס-נ-י-ק-י-ם!!!
נכתב על ידי נעמה יהל משבט במדבר בתאריך 23/2/2007 בשעה 6:38
2. תרשו לי לצטט את חנוך לווין
נכתב על ידי ניר זקס משבט גלעד בתאריך 23/2/2007 בשעה 8:30
3. בתמונה של שני הבנות עם השלט!!
נכתב על ידי לי=] אני משבט אילת בתאריך 15/12/2007 בשעה 9:10
4. אמרו לך פעם שיש לך שם יפה עידן (השם של הגדוד שלי)
נכתב על ידי לי=] אני משבט אילת בתאריך 15/12/2007 בשעה 9:22