zofim.org.il
  
 


 
שבט חלוץ
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט חלוץ » כתבה: קומונת לונדון מסכמת שלושה חודשים

תמונת מגזין קומונת לונדון מסכמת שלושה חודשים פורסם על ידי יוני מיכלובסקי
בתאריך 4/12/2011
בכתבה זו צפו 8374 גולשים

אתם באמצע שומקום, במרחק שעה וחצי מהשבט, עם עצים ויערות ירוקים מסביב וחניכים עם חאקי מתרוצצים בפעולות שהכינו להם המדריכים. אם זה נשמע לכם כמו מחנה של הצופים, אז אתם צודקים. רק שבמחנה הזה את עומס החום מחליפות 7 מעלות, ואת הכובעים מחליפים צעיפים ומעילים.

בשבוע שעבר, יצא שבט חלוץ-צופי לונדון, החניכים, השכב"ג והקומונה למחנה חורף. אפילו הקור לא עצר את ההרשמה של 60 חניכים, ובבוקר יום שבת, עלינו כולנו על אוטובוס ויצאנו לדרך!

במחנה, כל קבוצה עברה פעילויות צופיות ואטרקציות שונות ומגוונות, כמו: סנפלינג, מזחלות דשא, חץ וקשת, אומגה ועוד...

תאמינו או לא, אבל גם מדורות ובישול צופי היו שם!

 

שבט חלוץ הוא שבט הצופים בלונדון. הוא קיים זו השנה השלישית, והוא אחד משני השבטים בהנהגת צבר מערב אירופה (ביחד עם אחיו, שבט שבשבת באמסטרדם).

השבט מונה כ-60 חניכים בני ישראלים, שעוברים פעולות בעברית, עם מדריכים מהשכב"ג וכמובן – עם חאקי. בדיוק כמו בארץ!

צוות ההדרכה של השבט מורכב מ 13 שכב"גיסטים והקומונה- ארבעה חברי שנת שירות.

לכל קבוצה שני מדריכים, ולכל שכבת גיל מרכז מהקומונה, אמרי מרכז את ההדרכה בשכבה הצעירה, ודנדי מרכזת את ההדרכה בשכבות הנעורים. את שכבת ט', שכבת הקורס, מדריך יוני. נעה, היא מרכזת השבט ומדריכת השכב"ג.


כמו כל קומונה בארץ, גם אנחנו מתנדבים במקומות נוספים מלבד הצופים.

נעה, בצורה מדהימה, קמה מאוד מאוד מוקדם בבוקר (עוד לפני שהשמש זורחת) והולכת ללמד עברית בבית ספר יהודי בעיר. וכן, היא מסתובבת עם פנס ברחבי הבית...(:

אמרי מתנדב בפדרציה הציונית (כן כן, אותה אחת מימי הרצל!). הארגון לקח על עצמו להיות ה"קול" של ישראל בממלכות המאוחדות, ואמרי עוסק בתכני הסברה, הרצאות, ארגון אירועים פרו-ישראליים ותכנית שגרירים צעירים לתיכוניסטים.

יוני מתנדב בארגון שנקרא UJIA, או מגבית יהודי בריטניה, והוא חלק ממחלקת החינוך הבלתי פורמאלי והLiving Bridge  - גשר חי בין בריטניה לישראל. הוא מתנדב בבתי ספר יהודיים ולא-יהודיים ברחבי אנגליה, מדריך קלאב של בני\בנות מצווה בבתי כנסת, וחלק מארגון משלחת "רגעי קסם" שעוסקת ביום הזיכרון ויום העצמאות וגם כן בחינוך יהודי.

דנדי, מתנדבת בFZY, תנועת נוער בריטית-ציונית, והיא אחת מתנועות הנוער האחיות של תנועת הצופים. דנדי כרגע בונה את מאגרי ותכני ההדרכה של התנועה, היא נמצאת בקשר רציף עם שותפות עתיד, חברה בועדת מעורבות חברתית של תנועות הנוער בבריטניה ועוד.

 

הייתם מצפים ששנת השירות שלנו תהיה טיולים בלונדון וכוס תה עם המלכה, אבל הטיולים החשובים הם עם השבט, ולמלכה נאלצנו לסרב :-) . אנחנו, כש"שנים וכשליחי הסוכנות היהודית, עובדים מסביב לשעון ומנסים לדאוג להכל, בין אם זה המשרדים, הצופים או גם קצת החיים האישיים ;)

החוויה כאן היא מאוד אינטנסיבית, וכל יום אנו נתקלים באתגרים חדשים ומגיעים למקומות חדשים. שגרה? אין חיה כזאת. כל יום פה שונה מקודמו.

 

בימים אלו אנו חותמים את השליש הראשון של השנה, כשמאחורינו טקס פתי"ש, טקס רבין, יומולדת לשבט, מחנה חורף, סמינרי שכב"ג ויום קהילה, וכשלפנינו עוד שני מחנות, צופישירון, יום צופה ועוד ועוד. את השנה אנו נחתום עם אירועי האולימפיאדה (תיאזרו בסבלנות... אתם עוד תשמעו על זה ((:

 

דרישת שלום חמה מלונדון הקרירה,

יוני, אמרי, דנדי ונעה,

קומונה ב', שבט חלוץ – צופי לונדון. 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 3 תגובות | הוספת תגובה


1. מדהימים!!
נכתב על ידי ירדן סייר משבט הדר בתאריך 5/12/2011 בשעה 19:59
2. מצטרפת לשאלה של עמית עמר
נכתב על ידי קורל יצחקי משבט חצב בתאריך 11/12/2011 בשעה 21:11
3. תודה לכולם! תשובות
נכתב על ידי אמרי זגורי משבט גונן בתאריך 11/12/2011 בשעה 23:42