zofim.org.il
  
 


 
אתר צופים על מדים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר צופים על מדים » ארכיון הכתבות » כתבה: גדנ"ע

תמונת מגזין גדנ"ע פורסם על ידי טל :)
בתאריך 24/3/2010
בכתבה זו צפו 34707 גולשים

היי, אני טל, בוגרת שבט עפר וש"ש לשעבר (2005-6) בגרעין רעים צפון, שבט איתן. 2 השבטים בהנהגת צפון.

ביולי 2006, התגייסתי לצבא לתפקיד מד"נית בסיס (מפקדת בגדנ"ע). עברתי קורס של כ-3 חודשים בבה"ד החינוך ואת השירות עשיתי בבסיס גדנ"ע צלמון. בתור מד"נית העברתי 17 מחזורי גדנ"ע והשתחררתי ביולי 2008.
הכתבה הזאת מיועדת בעיקר לשביעיסטים ולשמיניסטים שעתידים להגיע בקרוב לגדנ"ע (וגם לשישיסטים שרוצים לדעת מה מצפה להם).
 
אז מי מגיע אל הגדנ"ע?
לשבוע גדנ"ע מגיעים בעיקר שביעיסטים ושמיניסטים מבתי ספר ברחבי הארץ אבל לא רק. יש מסגרות נוספות כמו קידום נוער, משמר אזרחי, אולפנים, פנימיות ועוד. בנוסף מגיעות גם משלחות של נוער יהודי מכל רחבי העולם שכחלק מהמשלחת הם עוברים שבוע גדנ"ע. לרוב הם מגיעים בקיץ (למי שתהה מה מד"נים עושים בחופש הגדול). וגם "גרעיני צבר" עוברים גדנ"ע לפני הגיוס.
 
מה עושים שם?
שבוע גדנ"ע נמשך לרוב 5 ימים אבל יש גם מסגרות שמחליטות לקצר או להאריך.
יש שלושה בסיסי גדנ"ע בארץ- צלמון באזור כרמיאל, ג'וערה ליד יוקנעם ושדה בוקר בדרום.
השבוע הזה מדמה טירונות (לא קרבית) ונועד להעלות את המוטיבציה לשירות בדגש על שירות משמעותי בכלל וקרבי בפרט, לתת לכם מידע על הצבא וגם שתגיעו פחות "שוקיסטים" לטירונות (מה שנקרא הלם בקו"ם).
 
מהרגע הראשון שאתם מגיעים לבסיס הגדנ"ע אתם מתחילים להרגיש מה זה צבא. יחלקו אתכם לצוותים ולכל צוות יש מפקד/ת. בד"כ מפרידים בנים ובנות אבל לפעמים יש צוותים מעורבים (החדרים עדיין מופרדים לבנים- בנות, כנ"ל מקלחות ושירותים אז אין מה לדאוג).
 
ביום הראשון בעיקר תכירו את הבסיס, את הנהלים, את האנשים שאתם צריכים להכיר בבסיס (בעיקר תצטרכו לדעת מי המפקד/ת שלכם, הסמל/ת והמ"מ, אותם תראו הכי הרבה), תקבלו מדים, תחולקו לחדרים, תלמדו לעמוד בח', לקרוא זמנים ולתת הקשבים, אולי תעברו שיעור או 2 ובערב יהיה לכם טקס תגיות. זה טקס שמדמה את הטקס השבעה שעוברים בצבא.
 
בימים הבאים תעברו שיעורי נשק, מד"סים, בוחן מסלול (סוג של מסלול מכשולים צבאי), שיעורים על יחידות, תפקידים, דרגות, צו ראשון ועוד. ישנם גם שיעורי מור"ק, המנון ודגל, שבויים ונעדרים, טוהר הנשק, רוח צה"ל וכו'. ותחוו גם הווי בסיס- מסדרי הנפה (הנפת הדגל ושירת ההמנון), ארוחות צבאיות, משמעת, ריצות בזמנים וכו'.
 
אחד הימים הכי קשים אבל הכי מהנים זה היום שטח- בתור צופיפניקים לא אמורה להיות לכם בעיה ביום הזה, תנצלו אותו כדי לקחת רעיונות לא"ש לילה לחניכים שלכם. ביום שטח יורדים לשטח שנמצא סמוך לבסיס, לומדים להסתוות, לזחול ולעשות פז"צטות, התגנבות יחידים, אוכלים מנות קרב וכו'. בד"כ בערב יש מסע שמסכם בעצם את מה שעברתם במהלך היום הזה.
 
בנוסף לכל יש כמובן גם תורנויות- תורנות מטבח- יכולה להיות מבאסת ויכולה להיות כיפית- תלוי בכם, תורנויות שירותים ועב"סים- עבודות בסיס שזו המקבילה לעבודות רס"ר. בנוסף יש כל יום מסדרי ניקיון- בד"כ על הבוקר- ילמדו אתכם לקפל שמיכות בקיפולי 8 ומעטפת, תצניעו אזרחי (להכניס את כל הדברים האזרחיים שלכם לתוך התיק- כולל מצעים), תנקו את החדר ואת האזור החיצוני של המבנה ובמידת הצורך גם אז

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה