zofim.org.il
  
 


 
שבט רשפים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט רשפים » ארכיון הכתבות » כתבה: נפתחה שנת הפעילות בשבט רשפים

תמונת מגזין נפתחה שנת הפעילות בשבט רשפים פורסם על ידי אייל בראל
בתאריך 22/9/2004
בכתבה זו צפו 1379 גולשים
ביום ה- 11/09/04 נפתחה שנת הפעילות הצופית לשנת תשס"ה בשבט רשפים. הפעולות הראשונות התקיימו באותו היום, וחניכים מכל הגילאים מילאו את השבט שהיה ריק כבר כמעט חודשיים. בין החניכים החוזרים שהתגעגעו לשבט במהלך החודש וחצי האחרונים מאז מחנה-הקיץ ניתן היה לראות פנים חדשות של חניכי גדודי ה' החדשים שזוהי הכרותם הראשונה עם השבט. אנחנו מקווים שהרושם הראשוני היה טוב, ושנזכה לראות אותם בשבט עוד שנים רבות. ראוי לציון גדוד סופה (ה') שהפגין נוכחות גבוהה, וכך גם גדוד סיני (ז'). בסה"כ 325  חניכים, והתקווה היא שהמספרים רק יעלו.
 
החניכים שהגיעו אל השבט עברו פעולות בגדודים ובקבוצות, עם מדריכים מהגדוד ולא מהגדוד. כל זאת מכיוון שאת המדריכים שלהם הם ייגלו רק בשבוע הקרוב.
לאחר שכל קבוצה תגלה מיהו המדריך שלה לשנת הפעילות הזאת, הגדודים יהיו מוכנים לקראת שנת פעילות מעניינת ומוצלחת תחת חסות הראשג"דים והמרכזים המוכשרים שלנו, שייעשו הכל כדי להעביר את השנה בצורה המוצלחת ביותר.
 
 
החניכים יעברו פעולות על בסיס של פעמיים בשבוע, פעולות בימי שלישי ושבת, בהן יועברו להם ערכים רבים, הם יילמדו צופיות עיונית ומעשית, וכמובן גם יופעלו במשחקים והפעלות שונות.
חניכי גדודי ה' ייערכו השנה הכרה עם השבט, עם תנועת הצופים וערכיה וייתנסו לראשונה בצופיות מעשית. שיא הפעילות יהיה ב"יום הצופה" המתקיים לקראת סוף שנת הלימודים, ובו עוברים החניכים פעילות המסכמת את פעילותם השנה, ומשתתפים בטקס, בסיומו הם מקבלים דרגה צופית חדשה.
חניכי גדודי ו' ו- ז' שכבר מכירים את השבט, יכירו השנה יותר לעומק את סביבתם ואת השבטים השכנים בהנהגה. החניכים יילמדו את חשיבות המעורבות בקהילה וירחיבו את ידיעותיהם בצופיות המעשית.
חניכי גדוד ח', שהם כבר "וותיקים" בשבט, יעברו פעולות משמעותיות בנושאים חברתיים חשובים, המדינה, דמוקרטיה ופלורליזם. בנוסף להתמודדות עם הנושאים המורכבים הם גם ייתגבשו כשכבה וכל אחד עם זהותו העצמית. זוהי שנה חוויתית וחשובה מאוד, ובנוסף מלאה בהמון המון כיף.
חניכי שכבת ט', שכבת גולן, עוברים השנה קורס הדרכה, שבסופו יהיו להם את הכלים להיות מדריכים בצופים. אז בהצלחה לשכבת גולן!
 
 
בנוסף לפעילויות הרגילות ייעברו החניכים פעילויות מיוחדות ומהנות, כגון:
טיולים- כל הגדודים והשכבות ייצאו השנה לשני טיולים, הראשון, טיול פתיחת שנה שיתקיים לאחר סוכות, והשני טיול אביב שיתקיים באזור חג הפסח.
בטיולים הם יעברו פעולות להכרת השטח, החי והצומח והסתדרות בסביבה ועם הסביבה, בשילוב עם מסלולי הליכה בטוחים ברחבי ארצנו היפה, ועם לינה ופעילויות ערב מהנות.
חגים- בסוכות, חנוכה, פורים, פסח, יום העצמאות ושבועות, יתקיימו פעילויות מיוחדות והפנינגים, כשהמרכזי שבהם הוא הפנינג המתקיים בחג הפורים- הפורימון. הפורימון הוא הפנינג בשיתוף עם הקהילה הפתוח לקהל הרחב ובו פעילויות יצירתיות רבות, תחנות מאתגרות ומעניינות והפעלות רבות נוספות, כגון תחרות תחפושות, להנאת כל המשתתפים.
הפסטישבט- ארוע גדול המתקיים באמצע השנה, ובו מתחרים הגדודים בהעלאת "שואו" הכולל שירה וריקוד של גירסאות כיסוי עם מילים משוכתבות, של מנגינות שירים מוכרים. לפסטישבט קודם תהליך הכנות וחזרות רבות, שבשיאו מופיעים החניכים הנרגשים בפני הקהל, ובו גם הוריהם הגאים.
 
מאחל שנת פעילות פורייה,
 
מנהל האתר השבטי- אייל בראל.
 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 1 תגובות | הוספת תגובה


1. ארבע שנים אחרי
נכתב על ידי אריאל רוזנברג משבט רשפים בתאריך 29/8/2008 בשעה 22:18